Dünya'nın teknolojisi... Türkçe

Salı, Ocak 26, 2021
Ana Sayfa Android OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro Tanıtıldı

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro Tanıtıldı

Fiyat kategorisi artık "Ekonomik ve Güçlü" liginden, Şampiyonlar Ligi'ni terfi eden OnePlus cihazlarının en yenileri tanıtıldı.

Yılda 2 kez ve 2’şer modelden toplam 4 telefon tanıtan OnePlus geleneği bozmadan, OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro’yu tanıttı.

İlk çıktığı zamanlar ekonomik ama donanım olarak çok güçlü cihazlar üreterek, rakipleri arasından öne çıkmayı başaran OnePlus mevcut fiyat strateji ile “Ben artık büyüdüm!” mesajı veriyor diye düşünüyorum.

OnePlus 8, 3 renk seçeneğine sahip.

Glacial Green
Interstellar Glow
Onyx Black

İki model arasında işlemci açısından bir fark yok her iki modelde de Qualcomm Snapdragon 865 işlemci mevcut. Her iki cihaz da Android 10 tabanlı Oxygen OS işletim sistemiyle kullanıcıya sunuluyor.

Cihazları birbirinden ayıran konuların başında ekran büyüklüğü, çözünürlük ve ekran yenileme hızını sayabiliriz.

OnePlus 8OnePlus 8 Pro
6.55 Ekran6.78 Ekran
1080*2400 Pixel 402 PPI3168*1440 Pixel 513 PPI
90hz120hz
Kablosuz 30W Şarj Desteği
İki model arasındaki kilit farklılıklar
OnePlus 8 Pro fotoğrafı

OnePlus 8 Pro, farklı renk seçeceğine sahip

Glacial Green
Ultramarine Blue
Onyx Black

4 Kameralı “Telefon”

Kamera konusu günümüz cihazlarında satın alma kriterlerinde ilk 3’e girer sanıyorum. OnePlus bu konuda sıkı çalışmaya devam ediyor. OnePlus 8’de 3 adet kamera mevcut. OnePlus 8 Pro modeli çıtayı biraz daha yükseğe taşımış ve 4. kamerayı da gövdesinde barındırmayı başarmış.

OnePlus 8 Pro’daki kamera yerleşimi.

Ben Büyüdüm!

Yazının başında da bahsettiğim bu “Ben Büyüdüm” mantısı nereden geliyor derseniz tahmin etmek zor değil. Fiyatlandırma politikası o eski “Fakir ama gururlu” cihazları devler ligine taşımış durumda.

OnePlus 8, 699€‘luk fiyatıyla iPhone 11 kategorisinde yer bulurken OnePlus 8 Pro 899€‘lık fiyat etiketiyle iPhone 11 Pro‘ya “Ben de geldim” diyor.

Şık tasarım ve köşeli ekran, klasik OnePlus tasarımını yansıtıyor.

Türkiye’de Resmi Mağazası Yok!

Türkiye’de maalesef resmi bir mağazası bulunmayan OnePlus, yine de ülkemizde oldukça fazla fan’a sahip. Android kullanıcıları Samsung, Huawei ve diğer markaların işletim sistemine yaptığı kötülüklerden kaçmak için sıklıkla OnePlus cihazlarına yönelebiliyor.

Benim de geçtiğimiz aylarda incelemesini yaptığım OnePlus 7T modeli, giriş seviyesi ya da başka bir tabirle “Ekonomik” model olmasına rağmen, işlemci, ve Oxygen OS işletim sistemi kombinasyonuyla çok başarılı bir performans sunmuştu.

OnePlus 8 ve OnePlus 8 pro google pixel cihazlarıyla beraber en iyi android deneyimini sunuyor. Mevcut şartlarda yurt dışından alıp üzerine 1850TL kayıt parası ödemek ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. OnePlus, Türkiye’de bu cihaza olan ilgiye umarım yakında bir karşılık verir ve en azından Türkiye piyasasına girerek pilot bir bölgede nabız yoklayabilir.

KAYNAKOnePlus

İlginizi Çekebilir

Android 11 Önizleme Sürümü görüntüsü

Android 11 Ön İzleme Sürümü 2

Android 11'in erken sürümülerinden 2.si geçtiğimiz günlerde yazılım geliştiriciler için serbest bırakıldı. Henüz Beta aşamasında olmayan Android 11 işletim sistemini Google Pixel 3a cihazıma...
iPad Pro 2020 görüntüsü

iPad Pro 2020 Siparişe Açıldı.

Avrupa’da bir süredir piyasada olan ancak Türkiye’ye gelmesi biraz geciken iPad Pro 2020, Apple Store Türkiye üzerinden sipariş edilebilir durumda. 6.399 TL’den başlayan fiyatlarla mağazada...

iPhone SE2 (iPhone 9) Ne Zaman Geliyor?

Evet iPhone 9 ya da Nam-ı diğer iPhone SE2 ile ilgili söylentiler 2 senedir var ve bu cihaza özel bir ilgi olduğu da Kesin....

iOS ve iPadOS 13.4.1 Yayınlandı. FaceTime ve Bluetooth Hataları Giderildi.

Geçen hafta 13.4.5 Beta sürümü geldiğinde hem şaşırmış hem de takip eden günlerde hızlıca küçük güncellemeler alabiliriz demiştik. Bugün o güncellemelerin ilkini telefonlara indirebiliyoruz.  iOS...